ورود اعضا

پرداخت آنلاین بانک ملت

آمار سايت

بازدييد امروز : 109
بازدييد کننده امروز : 8
بازدييد ديروز : 75
بازدييد کننده ديروز : 57
افراد انلاين : 1
بازديد اين صفحه : 1109
تعداد کل بازديدکنندگان تا امروز : 187692

نمايش محتوا

مقایسه سرور اختصاصی مجازی Virtual Dedicated Server (VDS) و سرور مجازی Virtual Private Server (VPS)

از حدود سال 2000، کاربران وب با مفهوم جدیدی به نام سرور مجازی یاVPS آشنا شدند. این سرویس جدید به سرعت به عنوان سرویسی مابین میزبانی اشتراکی وب و سرور اختصاصی گسترش پیدا کرد. استفاده کنندگان این سرویس کنترل بیشتری روی سرویس وب خود داشتند و می توانستند نرم افزارها و تنظیمات مورد نظر خود روی این سرویس پیاده نمایند.آنها تقریبا امکانات یک سرور اختصاصی را با بزرگترین مزیت سرویس اشتراکی –یعنی هزینه پایین- روی VPS بدست می آوردند.

 در سرور مجازی(VPS) یک سرور به سرورهای با منابع کمتر تقسیم می شود ولی میزان منابع تخصیص داده شده به هرVPS منحصرا متعلق به آنVPS نخواهد بود به عبارت دیگر مجموع منابع تخصیص داده شده به کلیه سرور های مجازی(VPS) های میزبانی شده روی یک سرور می تواند از کل منابع موجود آن سرور بیشتر باشد. این امکان موجب کاهش چشمگیر پایداری و همچنین کارایی سرور مجازی می شود. همچنین کلیهVPS ها از هسته سیستم عامل سرور اصلی استفاده خواهند کرد.

سرویس هایVPS تحولی در صنعت وب ایجاد نمود ولی سیر تکاملی این صنعت به همین نقطه ختم نشد.تقاضای افزایش پایداری و امنیت موجب ارائه فن آوری جدیدی در عرصه مجازی سازی به نام سرور اختصاصی مجازی یاVDS شد. در این فن آوری جدید کاربران کلیه مزایای یک سرور مجازی را روی یک نسخه اختصاصی از سیستم عامل بدست می آورند. این باعث از بین رفتن مشکلات پایداری و امنیت که قبلا در سرویسهایVPS تجربه شده بود شد.

 
در سرور مجازی اختصاصی میزان منابع تخصیص داده شده به هرVDS منحصرا در اختیار همانVDS خواهد بود. بنابراین عملکرد سایرVDS های میزبانی شده روی یک سرور تاثیری بر روی یکدیگر نخواهد داشت. علاوه بر این همانطور که گفته شدVDS ها دارای سیستم عامل مجزا برای خود خواهند بود به طوری که می توان روی یکVDS نگارشهای مختلف ویندوز و لینوکس را بدون در نظر گرفتن سیستم عامل سرور اصلی نصب نمود.